Antireflektif Kaplama - http://www.bycunited.com

İçeriğe git

Ana menü:

Kaplama ve Boya Ürünleri
 
 
 
 
Antireflektif Kaplama

Antireflektif kaplamalar, optik uygulamaların aktif yüzeylerindeki yansımasını azaltır. Bu demek oluyor ki prizmalar, lensler, camlar ve bunun gibi özel dizaynlardaki görsel komponentlerin geçirgenliğini attırırarak işlevselliği ön plana çıkarır.

BYC Group her optik uygulamanın geçirgenliği arttırarak, verimliliğini arttırmak, kontrastını arttırmak ve istenmeyen ikincil yansımaları (ghost image) ortadan kaldırmak için antireflektif kaplama önerir. İkincil yansımalar BYC-AR kaplaması ile neredeyse tamamen ortadan kalkar. Bir çok antireflektif kaplama fiziksel ve çevresel darbelere dayanıklıdır. Bu sebeplerden dolayı optik özelliği olan hemen hemen her uygulamada antireflektif kaplama bulunmaktadır.

Uygulamanızın özelliğine dayanarak antireflekte kaplama seçilmelidir. Öncelikle sisteminizin hangi spektral aralıkta çalıştığını tespit etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir antireflektif kaplama önemli derecede başka bir sistemin performansı arttırırken sizin sisteminizde dalga boyu dışında kaldığı için performansınızı düşürebilir.
 
 
 
 
 
 
Kaplanmamış normal bir camın her yüzeyinden 4% yansıma olur. Camın ışık soğurmasınıda 2% eklersek, toplamda camnın ışık kaybı 10% olmaktadır.

Bizim tek katlı geniş bant kaplamamız yüzey yansımasını her yüzeyden 2% den daha aşağıya düşürmektedir. Cam kalınlığına bağlı olarak 97% geçirgenlik elde edilebilmektedir.

Talep doğrultusunda %99 ışık geçirgenliğe sahip olan kaplamalı cam elimizde bulunmaktadır.

 
 
BYCAR  antireflektif camları farklı tip camlarda ve değişik kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Düz cam
Düşük demirli cam
Bronz renkli cam
Yeşil renkli cam
Mavi renkli cam
Füme renkli cam


Kaplamalı camımız kesilebilir, işlenebilir, temperlenebilir, bükülebilir ve lamine edilebilmektedir.

Dayanıklı, çizilmeye karşı dirençli ve geniş bantlı antireflektif kaplamamız bir çok tip camın geçirgenliğini arttırıp yansımasını azaltarak görselliği ön plana çıkarmaktadır. 
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön